Zoeken in de Help
Als u in de Help wilt zoeken naar informatie typt u een woord of woordgroep in het vak Zoeken. Wanneer u een groep woorden invoert, wordt aangenomen dat u OR bedoelt. U kunt booleaanse operators gebruiken om uw zoekopdracht te verfijnen.
De geretourneerde resultaten zijn niet hoofdlettergevoelig. Bij het toekennen van de relevantiescore voor resultaten wordt echter wel rekening gehouden met het hoofdlettergebruik; resultaten waarvan het hoofdlettergebruik overeenkomt, krijgen namelijk een hogere score. Een zoekopdracht naar 'katten' gevolgd door een zoekopdracht naar 'Katten' levert daarom hetzelfde aantal Help-onderwerpen op, maar de volgorde waarin de onderwerpen worden getoond, verschilt wel.
| Zoeken naar | Voorbeeld | Resultaten |
|---|---|---|
| Een enkel woord | kat
|
Onderwerpen die het woord 'kat' bevatten. U vindt hiermee ook grammaticale variaties, zoals 'katten'. |
|
Een woordgroep. U kunt opgeven dat de zoekresultaten een bepaalde woordgroep moeten bevatten. |
"voer voor kat" (aanhalingstekens) |
Onderwerpen die de letterlijke woordgroep 'voer voor kat' bevatten, plus alle grammaticale variaties hiervan. Zonder de aanhalingstekens komt de query overeen met het gebruik van een OR-operator, waarmee onderwerpen worden gevonden waarin een of meer van de afzonderlijke woorden voorkomen in plaats van de hele woordgroep. |
| Zoeken naar | Operator | Voorbeeld |
|---|---|---|
|
Twee of meer woorden in hetzelfde onderwerp |
|
|
| Een van beide woorden in een onderwerp |
|
|
| Onderwerpen die een specifiek woord of een specifieke woordgroep niet bevatten |
|
|
| Onderwerpen die een bepaalde tekenreeks wel bevatten en een andere tekenreeks niet | ^ (caret) |
kat ^ muis
|
| Een combinatie van beide typen | ( ) ronde haken |
|
- Taken
- Universal CMDB 10.20 of hoger configureren
- Het aantal CI-eigenschapvoorwaarden voor impactanalyse vergroten in de JMX-console
- Geavanceerde instellingen voor Universal CMDB configureren
- Het versienummer van Universal CMDB bijwerken
- Handmatig Universal CMDB-patches configureren
- Release Control configureren voor gebruik in standalone-modus
- KPI's configureren als federated in Business Availability Center 8.x of Business Service Management 9.x
- Aangepaste velden toevoegen aan de federationadapter
- Een wachtwoord versleutelen met de JMX-console
- Met de JMX-console Release Control en Universal CMDB configureren voor werken met LDAP
- Bedrijfs-CI's importeren uit Universal CMDB
Bedrijfs-CI's importeren uit Universal CMDB
Release Control stelt u in staat om gegevens weer te geven van de bedrijfs-CI's die worden beïnvloed door de wijzigingsaanvragen die Release Control verwerkt. U kunt ook aan elk bedrijfs-CI een bepaald belang toekennen en specifieke gebruikers aan de CI's koppelen (ga hiervoor naar Module > Bedrijfs-CI's > tabblad Bedrijfs-CI's).
U kunt bedrijfs-CI's importeren uit Universal CMDB met de onderstaande methoden:
Als onderdeel van het implementatiepakket van Release Control bevat Universal CMDB een vooraf gedefinieerde weergave met de naam AllApplicationsCIs. Deze weergave definieert alle CI's van het type Toepassing als bedrijfs-CI's. U kunt Release Control configureren om alle CI's te importeren die in deze weergave zijn gedefinieerd.
Als u alle CI's wilt importeren die zijn gedefinieerd in de weergave AllApplicationsCIs:
- Selecteer Module > Beheerder > tabblad Configuratie > Integraties > Universal CMDB > Impact > Bedrijfs-CI's.
- Typ in het veld Weergavenaam van bedrijfs-CI's de waarde AllApplicationsCIs.
Als onderdeel van het implementatiepakket voor Release Control bevat Universal CMDB een vooraf gedefinieerde weergave met de naam ccmApplications. Deze weergave bevat standaard geen items. U kunt specifieke CI's in deze weergave slepen en Release Control zodanig instellen dat alleen CI's in deze weergave mogen worden geïmporteerd.
Als u alleen CI's wilt importeren die zijn gedefinieerd in de weergave ccmApplications:
- Selecteer in Release Control Module > Beheerder > tabblad Configuratie > Integraties > Universal CMDB > Impact > Bedrijfs-CI's.
- Typ in het veld Weergavenaam van bedrijfs-CI's de waarde ccmApplications.
- Voeg in Universal CMDB aan de weergave ccmApplications de specifieke CI's toe waarvan u wilt dat Release Control deze importeert als bedrijfs-CI's.
In Universal CMDB kunt u een kwalificator definiëren die u koppelt aan specifieke CI-typen. U kunt in Release Control instellen dat alle CI's die aan deze kwalificator zijn gekoppeld, worden beschouwd als bedrijfs-CI's.
CI’s importeren door middel van kwalificatoren in Universal CMDB:
- Definieer in Universal CMDB een kwalificator en koppel deze aan de CI-typen waarvan u wilt dat Release Control deze definieert als bedrijfs-CI's.
- Selecteer in Release Control Module > Beheerder > tabblad Configuratie > Integraties > Universal CMDB > Impact.
- Typ in het veld Kwalificatie bedrijfs-CI de naam van de kwalificator die u in Universal CMDB hebt gedefinieerd.




