Deelvenster Filters

Dit deelvenster biedt de volgende mogelijkheden:

  • Een filter selecteren dat bepaalt welke wijzigingsaanvragen zichtbaar zijn in het deelvenster Wijzigingsaanvragen.
  • Nieuwe filters definiëren en bestaande filters bewerken. Alle filters die u in het deelvenster Filters maakt of bewerkt, zijn ook zichtbaar in de lijst filterselectielijst in het deelvenster Actie-items en in de module Beheer.
  • Categorieën toevoegen, bewerken of verwijderen in de modules Analyse en Beheer.
  • Door middel van de snelfiltervelden veelgevraagde informatie weergeven in het deelvenster Wijzigingsaanvragen.
Openen Selecteer Module > Analyse > Wijzigingsaanvragen > deelvenster Filters.
Belangrijke informatie Het deelvenster Filters is alleen beschikbaar in het deelvenster Wijzigingsaanvragen in de module Analyse.
Relevante taken Een samengesteld filter maken
Zie ook Filter voor wijzigingsaanvragen en activiteiten - overzicht

Hieronder worden de elementen van de gebruikersinterface beschreven:

UI-elementen Beschrijving

Filter selecteren. Hiermee selecteert u het filter dat bepaalt:

  • Welke activiteiten worden getoond in de module Beheer
  • Welke wijzigingsaanvragen worden getoond in het deelvenster Wijzigingsaanvragen
  • Welke actie-items worden getoond in het deelvenster Actie-items

Opent de Filterselectielijst.

Vorige/Volgende. Hiermee kunt u terug- of vooruitbladeren in de lijst met filters, weergaven en geselecteerde wijzigingsaanvragen.

Opnieuw instellen op laatst geselecteerde filter. Hiermee zet u het filter terug naar de vorige opgeslagen instellingen.

Opslaan als. Hiermee kunt u elk filter (met uitzondering van de filters Favoriete RFC's/AI's) kopiëren door het met een andere naam of met andere toegangsrechten (privé/openbaar) op te slaan. Opent het Dialoogvenster Filter opslaan.

Als u bijvoorbeeld een gebruiker zonder beheerderrechten bent en een van de openbare filters wilt aanpassen, kunt u dat filter met een andere naam opslaan als een van uw persoonlijke filters. Daarna kunt u de eigenschappen ervan wijzigen.

  • U kunt de eigenschappen van het automatisch gegenereerde filter Favorieten niet wijzigen.
  • Alleen een beheerder kan de eigenschappen van openbare filters wijzigen.
  • Als het gewijzigde filter een tijdsperiodefilter is dat is opgenomen in de tijdsperiodecategorieën, berekent Release Control opnieuw of de wijzigingsaanvragen die voldoen aan de geconfigureerde categorieën de regels naleven die van toepassing zijn op deze categorieën.

Filter bewerken. Dit menu-item bevat de volgende opties:
<standaard snelfiltervelden> Hiermee kunt u velden voordefiniëren om veelgevraagde informatie snel op te kunnen roepen.
  • Beheerders kunnen standaardvelden voor snelfilteren definiëren in de module Beheerder. Selecteer Beheerder > tabblad Configuratie > Velden. Ga naar het deelvenster 'Beschikbare velden' en klik op de knop Weergave snelfilters beheren . Het dialoogvenster 'Weergave snelfilter' wordt geopend. Zie voor meer informatie de beschrijving in de paragraaf Deelvenster Snelfilterweergave.
  • Gebruikers die geen beheerderrechten hebben, kunnen standaardvelden voor snelfilteren definiëren. Meer informatie over dit onderwerp vindt u in Deelvenster Snelfilterweergave. De velden voor snelfilteren die in het dialoogvenster Gebruikersvoorkeuren zijn gedefinieerd, gelden alleen voor de desbetreffende gebruiker. Zij overschrijven de velden die de beheerder in de module Beheerder definieert.

Als u de filterresultaten wilt aanpassen, klik dan op de pijl omlaag rechts van elk veld en doe het volgende:

Opmerking Release Control past alle gedefinieerde criteria toe op een filter (met gebruik van de AND-operator). Als u bijvoorbeeld een filter definieert waarin de Prioriteit is ingesteld op Hoog en Ernst van impact op Kritiek, krijgt u alleen resultaten te zien die voldoen aan de beide criteria (Prioriteit: Hoog en Ernst van impact: Kritiek).

U kunt de filterresultaten bekijken zonder het filter op te slaan. Eventueel kunt u het nieuwe filter opslaan met de knop Opslaan ; dit opent het Dialoogvenster Filter opslaan.