Zoeken in de Help
Als u in de Help wilt zoeken naar informatie typt u een woord of woordgroep in het vak Zoeken. Wanneer u een groep woorden invoert, wordt aangenomen dat u OR bedoelt. U kunt booleaanse operators gebruiken om uw zoekopdracht te verfijnen.
De geretourneerde resultaten zijn niet hoofdlettergevoelig. Bij het toekennen van de relevantiescore voor resultaten wordt echter wel rekening gehouden met het hoofdlettergebruik; resultaten waarvan het hoofdlettergebruik overeenkomt, krijgen namelijk een hogere score. Een zoekopdracht naar 'katten' gevolgd door een zoekopdracht naar 'Katten' levert daarom hetzelfde aantal Help-onderwerpen op, maar de volgorde waarin de onderwerpen worden getoond, verschilt wel.
| Zoeken naar | Voorbeeld | Resultaten |
|---|---|---|
| Een enkel woord | kat
|
Onderwerpen die het woord 'kat' bevatten. U vindt hiermee ook grammaticale variaties, zoals 'katten'. |
|
Een woordgroep. U kunt opgeven dat de zoekresultaten een bepaalde woordgroep moeten bevatten. |
"voer voor kat" (aanhalingstekens) |
Onderwerpen die de letterlijke woordgroep 'voer voor kat' bevatten, plus alle grammaticale variaties hiervan. Zonder de aanhalingstekens komt de query overeen met het gebruik van een OR-operator, waarmee onderwerpen worden gevonden waarin een of meer van de afzonderlijke woorden voorkomen in plaats van de hele woordgroep. |
| Zoeken naar | Operator | Voorbeeld |
|---|---|---|
|
Twee of meer woorden in hetzelfde onderwerp |
|
|
| Een van beide woorden in een onderwerp |
|
|
| Onderwerpen die een specifiek woord of een specifieke woordgroep niet bevatten |
|
|
| Onderwerpen die een bepaalde tekenreeks wel bevatten en een andere tekenreeks niet | ^ (caret) |
kat ^ muis
|
| Een combinatie van beide typen | ( ) ronde haken |
|
Richtlijnen voor Oracle Server-databases
Het wordt aanbevolen cache-attributen te configureren en statistieken te verzamelen voor de Oracle Server-database, zoals hieronder beschreven.
Stel het attribuut cache\nocache van de tabel CCM_CHANGES in op cache door de volgende instructie uit te voeren:
alter table CCM_CHANGES cache;
Het wordt aanbevolen om eenmaal per dag statistische gegevens te verzamelen.
Eenmaal per dag statistische gegevens verzamelen:
- Voer het volgende in om de vlag MONITORING in te schakelen voor de tabellen in het Release Control-schema:
exec dbms_stats.alter_schema_tab_monitoring(`<naam van het Oracle-schema>',TRUE); - Maak de volgende taak om elke dag om twaalf uur 's nachts statistieken te verzamelen:
declare
job_num number;
begin
dbms_job.submit(job_num,'dbms_stats.gather_schema_stats
(ownname=>''<name of oracle schema>'', options=>''GATHER AUTO'',
cascade=>TRUE);', sysdate+1/1440,'trunc(sysdate+1)');
commit;
end;
/
- De parameter job_queue_processes moet op een positieve waarde ingesteld zijn om de taak te kunnen uitvoeren.
- Vanaf Oracle 10g wordt het verzamelen van statistieken standaard automatisch uitgevoerd. Er wordt elke dag een automatische taak met de naam GATHER_STATS_JOB uitgevoerd, zodat het niet nodig is om de stappen in de bovenstaande procedure uit te voeren.




